Apex-resectie wordt extractie

Author:
Serpentlady
Posted:
vr, 02/02/2007 - 21:38
Hoi,

Ik ben vandaag in de Amaliakliniek geweest om een afspraak te plannen voor volgende week om de apexresectie en endo te laten doen aan mijn kies (37) zoals voorgesteld was door mijn tandarts en kaakchirurg. Echter hebben ze mij in de Amaliakliniek zeer goed onderzocht en nieuwe foto's gemaakt van hele kaak en helaas, pindakaas (plakt wel nu haha), hebben ze toch besloten om de veroorzakende kies, van de veeeeele wkb's te trekken! Nou prettig was dit niet helaas, kwam voor consult en moest daar gaan beslissen of ik wel of niet alsnog ( dit wilde ik zowieso al) die vervelende enorme ontstoken kies wilde laten trekken. Ik mocht even nadenken en ben even buiten gaan staan met mijn vriend die mee was gereden voor support deze ronde. Overlegd: Ja, ik doe het.

Alleen was dat iets sneller gezegd als gedaan, nog half uurtje moeten wachten en ja, dan ben je wel aan de beurt.
Verdovingen beetje vervelend door nog steeds na alle behandelingen en antibiotica's ( lekker nuttig geweest ook twee kuren maar ja ...) gewoon fiks ontstoken en het trekken ging niet zo eenvoudig. Eerst proberen met een staafje, toen tang, grotere tang, zeer gevoelige aangelegeheid, boren om de kies dan te breken en braken ook nog wortelpunten af, dus daarna " vissen" met een haak. Na ongeveer 45 min was de kies eruit, bek deed zeer en dikke lip. Gelukkig bleef ik deze keer niet nabloeden, want ik heb een hele lage stollingstijd ofzo, dus dat was een geluk.
Wel ging de verdoving vollop werken NA de behandeling, ik heb nu eenmaal een raar lichaam, want ik kan niet tegen lachgas, paracetamol, ibuprofen enz..haha..dus das makkelijk behandelen en merk ook dat ik weer een heftige lichaamlijke reactie kreeg op de verdoving. Ik word beroerd ervan en niet van angst ofzo, echt lichaamlijk beroerd en dat duurd paar uur, 4 uur ong. Dus heb dit wederom aangegeven aan de tandarts. Draaierig, licht in mijn hoofd en koppijn had ik al een tijdje.
Kan het zijn dat ik in de toekomst ( ik heb deze reactie nu al 3 maal gehad bij de tandartsen en kaakchirurg en ik dacht eerst dat dit spanning was :roll: ) mezelf eens laat informeren/testen of ik niet allergies ben voor een bepaalde verdoving ofzo. Want mijn handen en hoofd gaan trillen en ik heb zo'n pijn in mijn nek? Dat is niet als ik in de stoel ga zitten, dus zou het niet van de spanning moeten zijn en het is ook echt na uur of 4 weer weg.
Als iemand hier ervaring mee heeft of de arts mij advies zou willen geven of er alternatieve middelen zijn ter verdoving?

Nu is het afwachten of de extractie voldoende is en zo dus de ontsteking helemaal kan gaan genezen en hopen we dat ik niet alsnog terug moet voor de behandeling van de apex enz.
Ik hoop het zelf ook van harte dat ik nu even klaar ben na ruim 3 jaar ellende van 1 kies. Hij kan in ieder geval niet meer ontsteken en ik hoop dat mijn kaak snel gaat herstellen. Pijn is nog aardig fel, maar wordt al iets minder als vanmiddag. Heb ik trouwens ook nog eventueel antibiotica nodig om te herstellen nu of kan mijn lichaam dat zelf aan ? Ik eet gezond altijd, groenten en fruit en zelfs nu extra vitamine C. Of wat kan je nog meer doen om het herstel te bevorderen?
Ik hoor graag reacties ivm met die verdovingen en of ik het me inbeeld of dat ik daadwerkelijk een allergiese reactie krijg. Word ook erg suffig en zelf helemaal soort stoned paar uur lang.
Alle tips zijn welkom! :smt003 :smt001
Newtan

Zo te horen, reageer je gewoon traag op de verdoving. Even inspuiten en dan 20 minuten in de wachtkamer zitten, scheelt al.

Dat je er beroerd van wordt, is ook zeldzaam, maar het komt voor.
Sommige mensen zijn overgevoelig voor articaïne. Die moeten verdoofd worden met lidocaïne. Dat schijnt met chemokuren uit het verleden samen te kunnen hangen. Maar ik zie het ook spontaan wel eens bij sommige mensen. Wel of geen adrenaline in de verdoving wil ook nog wel eens schelen.

Als je antibiotica nodig had, had je wel een recept meegekregen.
Het werkt anders eerder tegen dan mee voor de genezing achteraf.
Echina forte of zoiets helpt meer.
za, 02/03/2007 - 08:16 Permalink
Serpentlady

Hartelijk dank voor uw tip! Na 4 weken ben ik gewoon een beetje bang geworden dat de onsteking verder doorgaat naar mijn andere gezonde kies en tanden. Daar ik zelf heel erg op mondhygiene ben en altijd netjes naar de tandarts ga, was ik in deze situatie wel even geschrokken.

Ben blij dat ik het genezingsproces zelf zijn gang moet laten gaan, want IK wil ook liever geen antibiotica meer het liefst, alleen als het uiterst noodzakelijk zou zijn.

Maar moet ik nu wel spoelen met waterstofperoxide of chloorhex. in geval van de extractie, want dit heb ik wel een week na de behandeling van de kaakchirurg moeten doen.

En mag ik wat normaler en harder gaan poetsen vandaag, want gister ging het niet van harte terwijl ik dat toch goed probeer te doen, maar niet met de electr.borstel, maar met een gewone nog aan die kant. Is nog erg dik, gezwollen, gevoelig en er komt nog prut uit kaak.

Wat een berg vragen, maar ik zou hier graag nog antwoord op willen hebben van een ervaren specialist als u.

Groetjes, Serp
za, 02/03/2007 - 12:18 Permalink
Newtan

Vrijdag is de kies eruit gehaald?
Dan mag je spoelen met chloorhexidine. Vanaf zondagavond pas met waterstofperoxide.
Gewoon poetsen lijkt me ook afdoende voor de rest van het gebit.
za, 02/03/2007 - 16:26 Permalink
Serpentlady

Ja vrijdag is de kies getrokken en poetsen doe ik gewoon en ik heb voorzichtig gespoeld met Oral B mondwater, maar ik heb waterstofperioxide in huis gehaald en dan ga ik vanavond daarmee spoelen. Hoe lang mag je spoelen met waterstofperioxide ? 1 week ? :smt001

Harstikke bedankt voor de info, want ik zie tijdens het poetsen wel nog een beetje witte troep in de holte zitten en kleine witte puntjes. Dat is de ontsteking denk ik..... :-?

Nogmaals dank voor de tips.
zo, 02/04/2007 - 20:54 Permalink
Newtan

Ik denk niet dat dat de ontsteking is. Het zal het bloedkorstje wezen. En ofwel de hechting, ofwel stukjes bot. Laat maar even zitten als je er geen last van hebt.

Je mag zo lang spoelen als je wilt. Je krijgt er zelfs wittere tanden van na een paar weken. 8)
zo, 02/04/2007 - 21:56 Permalink
Serpentlady

Nou ik zie wel waar mijn kies zat twee afdrukken openstaan van de wortels en daar zit een vieze drap in en proeft ook nog vreemd. Ook heb ik flink wat napijn op die plek en hoop dat dat wel normaal is na 4 dagen. De pijn straalt ook uit door mijn kaak. Vannacht heb ik wederom niet echt geslapen en heb ik nog steeds pijnstillers nodig. Overdag is het redelijk te doen, maar ik heb het idee na 4 weken pijn dat dat komt omdat mijn hoofd rechtop is. Wat is uw advies in deze hele kwestie, aangezien ik drie verschillende scenarios heb gehoord van zowel tandarts, kaakchirurg en uiteindelijk tandarts vd kliniek. Er zijn over 3 weken 1 gewone foto gemaakt en 2 uitgebreidde foto's bij de kaakchirurg en bij de kliniek en begreep eruit dat het verwijderen van de kies afdoende moest zijn volgens de kliniek. Is het mogelijk dat de ontsteking toch latent blijft en dat ik dit goed in de gaten moet houden en hoe handel ik verder mocht de pijn toenemen of er iets anders in mijn situatie veranderen? Op zulke vragen kreeg ik niet echt een bevestiging of iets dergelijks van mijn tandarts. Hij zei: Kan linksaf slaan of rechtsaf.... ja dan weet je wel wat! :-?
Aangezien ik wat langer met dit bijltje hak, wil ik nu graag uitsluitsel krijgen van een arts, want volgende week dinsdag moet ik ook weer gaan varen met ons schip en zitten wij in Frankrijk of Zwitserland voor de komende weken en wil niet weer aan boord een terugval krijgen of wederom met een dik gezicht lopen na een behandeling en met spoed naar een vreemde tandarts gaan.
Hoop dat u nogmaals antwoord zou willen geven op mijn dringende vragen. Hartelijk dank! :oops:
di, 02/06/2007 - 10:02 Permalink
Newtan

Hum. Nou dat hoort toch echt wel minder te worden.
Ofwel er is nog een probleem aan een andere kies.
Ofwel de pijn is minder geworden en na twee dagen weer meer.
Dat laatste heet een alveolitis of tandkasontsteking. Maar dan is de pijn echt minder geweest na het trekken.

Ik ga daar maar even van uit.
Dan moet je naast het spoelen, de wond ook uitspuiten met een kromme plastic spuit (die heet Monoject 412) en 2% waterstofperoxide.
4 tot 5 keer per dag. 3 dagen moet al verbetering geven. Met een week voel je je weer normaal.

In jouw geval is dat een rest van de ontsteking die er al zat. Daar heb je geen invloed op gehad.
Wat er gebeurt, is dat er bot wat tegen de wortels aan gezeten heeft, afgestoten wordt. Daarna groeit er weer gewoon bot in en tandvlees natuurlijk.

Als je het oude bot er goed uit spoelt, dan geneest het 't snelst. Er kunnen ook kleine stukjes bot uit de wond komen, maar dat kan dus geen kwaad.

Sterkte,
Frank
di, 02/06/2007 - 19:13 Permalink
Serpentlady

Ben bang dat het dus die tandkasontsteking is zoals u zegt. Ik heb inderdaad 2 dagen nauwelijks pijn gehad na het trekken, wel gevoelig natuurlijk en sinds maandagnacht nam de pijn weer toe. Ik begreep eruit dat de wond moet helen en goed gereinigd en al is mij dat niet door de kliniek geadviseerd, ben ik dit nu toch gaan doen. De pijn neemt inderdaad toe en vooral in de avond weer meer. Ik heb waterstofperoxide en daar spoel ik mee 3% en dan kan ik deze met 1/3 deel verdunnen dus om met de spuit te spoelen. Ook heb ik info aangevraagd bij de kliniek vandaag en zag dat er nog antwoord op komt morgen. Ook mijn huisarts adviseerde mij om contact op te nemen met de kliniek of eigen tandarts, al heeft de laatste niet de extractie verricht. Misschien dat hij er nog even naar kan kijken deze week.
Bij aanraking begint het tandvlees nu ook te bloeden en het was al redelijk te poetsen in eerste instantie. Vervelend detail is dat er vandaag ook voedselresten in bleven steken en heb ik heel goed gespoeld en voorzichtig met steriele tandenstoker(rubberen) eten eruit " gevist".
Ik ga morgenochtend de spuit halen bij de apotheek en dit alvast proberen en hoop dat het daarmee zal genezen.

Vele malen dank voor uw adviezen en ik laat nog iets weten aan u.

Met vriendelijke groeten,

Penelope
wo, 02/07/2007 - 00:11 Permalink
Serpentlady

:smt006 Ben trouw aan het spoelen, alleen wordt de pijn wel wat minder waar de extractie plaats heeft gevonden, maar ik ben er nog steeds niet gerust op, want ik houd pijn. Het liefst had ik vorige week vrijdag de endo/apex etc. gehad dan alleen deze extractie want ik heb het idee dat de pijn verder naar voren begint te trekken. De kaak gaat wel pijn doen als ik heb gespoeld, dat vind ik zo vreemd. Ik ging de afgelopen 3 dagen door de grond van de pijn als ik begon te spoelen.
Heb ook antwoord gekregen vd week van de Amalia kliniek en ze vertelde mij dat het om een zeer moeizame extractie ging en dat de kies moeilijk lag. Wel moet ik contact met mijn tandarts opnemen mocht ik kloppende aanhoudende pijn krijgen, maar dat is het niet. Ik denk dat het een soort weerpijn is ofzo? Het gat wordt wel kleiner en rustiger in mijn kaak en het tandvlees voelt alleen ontstoken ? ( heb nooit ontstoken tandvlees gehad of geen last van.... :roll: ). Dus ik blijf de komende dagen maar trouw spoelen 5 keer per dag en heb de spuit, alleen geen kromme, maar een gewone spuit, want de apotheek kon die alleen bestellen per honderd ! Ik hoop dat het dankzij uw hulp gaat lukken en dat de pijn snel af gaat nemen, want ik ben het een beetje zat na inmiddels 5 weken zowat. Maar ik houd moed haha :smt002

Groetjes, Penelope
vr, 02/09/2007 - 15:08 Permalink
gioia

hallo Penelope

met veel interesse heb ik jouw verhaal gelezen,
er zijn zoveel raakvlakken die we hebben.
Hoe gaat het er nu mee?
Ben je pijnvrij?
vertel gerust hoe het afgelopen is hoor,
ik begrijp dat jij ook met veel bijltjes hebt gehakt en dus ook flink moe zult zijn?
gRoetjes van Gioia :smt006
wo, 12/05/2007 - 12:19 Permalink