Betalen voor opvragen rontgenfoto's

Author:
donna78
Posted:
vr, 02/11/2011 - 16:57
Ik weet niet zeker of ik dit in het juiste gedeelte van het forum heb gezet, dus vast excuses als het verkeerd geplaatst is. Ik ben in de kliniek in Best geweest en daar werd mij een bijzonder ingrijpende behandeling voorgesteld, nl alles trekken en een kunstgebit. Ik wil daarom graag een second opinion en ook weten wat de eventuele mogelijkheden zijn. Dus heb ik mijn rontgenfoto's en foto's die van mijn voortanden zijn gemaakt opgevraagd. Nu moet ik daar 61 euro voor betalen. Klopt dat, of horen ze dat kosteloos op te sturen?

Alvast bedankt!
Spiegeltje

Daar mogen ze niet meer dan 4,50 euro voor vragen. Dat is volgens de wet het maximale bedrag " per bericht" (lees: CD-ROM). In uitzonderingsgevallen 22,50 maar die zijn vrijwel zeker niet van toepassing. Maar meer zou absoluut niet mogen kosten.

Zie ook: http://www.tandarts.nl/phpBB/viewtopic.php?f=7&t=20152&p=109664…

Hiermee kun je ze om de oren slaan. Anders gewoon werk van maken (tuchtcommmissie) en zeggen dat ze weigeren een afschrift te geven wat in strijd is met de wet. Een exorbitant bedrag vragen kun je beschouwen als een verkapte weigering.
vr, 02/11/2011 - 17:47 Permalink
vV

ik denk dat die 61 euri gewoon voor het maken van de foto was...Net namens een patient bij de zelfde toko een digitaal bestand en dossie ropgevraagd en dat is gewoon bij mijn weten ook kostenloos opgestuurd.
X21 (UPT code voor een dergelijke foto) kost 61,99 om precies te zijn, tarief 2011.
vr, 02/11/2011 - 18:09 Permalink
donna78

Dank jullie wel voor de antwoorden. Zouden die kosten niet al gedekt zijn dan door het consult waarin ze gemaakt zijn en waarvoor al een rekening wordt gedeclareerd?

Ik zou ze nl ook graag hier posten als dat mag, want als de tandartsen hier al meteen zien dat het idd een niet meer te redden geval is spaart dat weer een bezoek aan de tandarts uit. Niet alleen qua kosten, maar vooral qua stress.

Ik ben nl zo bang dat zelfs de laatste tandarts die ik bezocht in een uiterste poging toch in het reguliere circuit te blijven, uiteindelijk verzuchtte: je doet echt je best, maar je bent momenteel niet te regulier behandelen. En hij deed ook echt zijn best om heel rustig en geduldig mij te behandelen. Dat was overigens de eerste tandarts die erkende dat ik ondanks verdoving pijn bleef houden en dat niet op mijn angst afschoof. Daardoor kon ik me bij hem voor mijn doen veel meer 'ontspannen' en zelfs dat hielp helaas nog niet.
vr, 02/11/2011 - 18:58 Permalink
Spiegeltje

Dank jullie wel voor de antwoorden. Zouden die kosten niet al gedekt zijn dan door het consult waarin ze gemaakt zijn en waarvoor al een rekening wordt gedeclareerd?

De kosten die de tandarts moet maken voor een afschrift zijn beperkt. Dit zijn gewoon praktijkkosten. Alles wordt uiteindelijk uit de tarieven betaald.

k zou ze nl ook graag hier posten als dat mag, want als de tandartsen hier al meteen zien dat het idd een niet meer te redden geval is spaart dat weer een bezoek aan de tandarts uit. Niet alleen qua kosten, maar vooral qua stress.

Je kan altijd een vraag stellen (in een nieuw topic) met foto's erbij. Dat kan met de uploadfunctie. Het is wel zo dat het forum niet de eigen tandarts kan vervangen. Het nemen van zware beslissingen uitsluitend op basis van informatie op dit forum is niet aan te raden en ook absoluut niet de bedoeling van het forum. Hoe goed de adviezen soms ook zijn :D
vr, 02/11/2011 - 20:16 Permalink
donna78

Ik begrijp je antwoord niet helemaal Spiegeltje. Bedoel je dat ik met het betalen van het eerste consult al voor de foto's betaald heb of dat de kosten van de foto's apart zijn?

Op de site van de kliniek staat duidelijk dat het eerste consult veelal incluis rontgenfoto's is en dat de kosten van het eerste consult 92,99 euro zijn (UPT code C28). Dus ik meen dan te begrijpen dat er al betaald is voor de foto's.

Ik zal inderdaad mijn beslissing niet alleen op de antwoorden op het forum baseren, maar wanneer de tandartsen hier ook geen reddingsmogelijkheden meer zien adhv de foto's is het nemen van de beslissing minder moeilijk. Wanneer zij denken dat er misschien nog wel mogelijkheden zijn neem ik contact op met de gewone tandarts om het met hem uitgebreider te bespreken. Ik ben nl wel heel gemotiveerd en vind het ook niet erg het in stappen te moeten doen.

Het is in ieder geval fijn dat dit forum er is om mensen te helpen :-)
za, 02/12/2011 - 15:02 Permalink
Spiegeltje

kosten van het eerste consult 92,99 euro zijn (UPT code C28
is excl de foto. denk dat ze gewoon vergeten zijn de foto te declareren. Niet moeilijker maken dan het is.

Nee, volgen mij is niks vergeten. Die 92,99 euro betreft namelijk een (waarschijnlijk niet-kostendekkend) intaketarief en dat omvat, volgens de informatie op de site, tevens een OPG. Vroeger werd daar meer voor gevraagd (dacht 150 euro) maar kennelijk om nieuwe klanten te lokken hebben ze dat tarief verlaagd. Dan is het voor hen niet zo leuk als de mensen die foto gaan opvragen en vervolgende de behandeling niet uit laten voeren.

Als klant heb je m.i. met die 92,99 de foto echter gewoon al betaald en daarvan moet m.i. ook een kopie van worden gegeven tegen een kleine vergoeding. En dus niet alsnog een rekening sturen voor het volle bedrag.
za, 02/12/2011 - 21:35 Permalink
Spiegeltje

Ik begrijp je antwoord niet helemaal Spiegeltje. Bedoel je dat ik met het betalen van het eerste consult al voor de foto's betaald heb of dat de kosten van de foto's apart zijn?

Je hebt m.i. met het eerste consult al betaald, inclusief de foto's (zie ook antwoord hierboven). Het enige wat je (eventueel) nog hoeft te betalen is de vergoeding van de digitale kopie, maximaal 4,50 dus. Dat is gewoon een bestand, dat kunnen ze je ook gewoon mailen.

Wat ik verder zei over praktijkkosten e.d. is verder niet zo interessant.

Dus je zou aan de kliniek het volgende kunnen voorleggen:

1. Ik heb de foto (OPG) al betaald (zit in dat bedrag van 92,99)
2. De foto zit nu in het patientendossier
3. Dat vraag ik op, inclusief de OPG (zijn ze wettelijk verplicht tegen genoemde kleine vergoeding)
4. Ik ga niet nogmaals voor de foto betalen.
5. Dat ,ik de behandeling niet voortzet is daarbij niet van belang.

Probeer dit eens, kijk eens hoe ze reageren en dan kunnen we er nog eventueel op terug komen. Ik ben vrij zeker van mijn zaak maar dit is geen normale tandartspraktijk en ze toveren misschien nog ergens "kleine lettertjes" uit de hoge hoed.
za, 02/12/2011 - 21:46 Permalink
vV

ik kan van de site nergens letterlijk halen dat dat het intakegesprek 100% zeker en altijd INCL de opg en/of andere foto`s is. Wel dat deze VEELAl gemaakt worden. (dus niet altijd blijkbaar). Het staat er (nu in ieder geval ) nog al "'ruim"' geformuleerd. Maar misschien heb ik wel de verkeerde site voor ogen...

En wellicht hanteren ze het principe: als iemand het werk laat doen rekenen we hem niet, als iemand blijk geeft niet verder te gaan dan wel. Wat mij niet eens zo`n heel apart principe lijkt..Maar dan moeten ze er wel duidelijk over zijn....
zo, 02/13/2011 - 16:59 Permalink
donna78

Oke, dank jullie wel voor de antwoorden. Het is me nu duidelijker. Ik zal een brief schrijven met die punten er in, de foto's moeten sowieso schriftelijk opgevraagd worden met handtekening ivm privacy.

Ik twijfel of het uberhaupt voor mijn situatie de beste kliniek is. Ik wist bijv. helemaal niet dat de man met wie ik het gesprek over de behandeling had en die mijn foto's had bekeken geen tandartsopleiding heeft gehad. Op internet lees ik heel wisselende ervaringen. Ik weet niet of ze daar niet voor het cosmetisch mooiste effect gaan ipv gewoon het aanpakken van de slechte delen van het gebit waardoor het er misschien niet zo gelikt uitziet maar ik wel gewoon mijn eigen tanden voor een deel kan houden en niet met een kunstgebit hoef te lopen. Ook over een kunstgebit hoor ik nl zowel goede als slechte dingen en het idee niet meer mijn eigen mond te kunnen te voelen vind ik heel erg. Van een cosmetisch gezien prachtig kunstgebit wordt ik onzekerder dan van cosmetisch gezien veel minder prachtige eigen tanden in combinatie met implantaten/bruggen.
zo, 02/13/2011 - 19:57 Permalink
Spiegeltje

En wellicht hanteren ze het principe: als iemand het werk laat doen rekenen we hem niet, als iemand blijk geeft niet verder te gaan dan wel. Wat mij niet eens zo`n heel apart principe lijkt..Maar dan moeten ze er wel duidelijk over zijn....

Hadden ze inderdaad er gewoon bij kunnen zetten, maar nu staat het er niet, ook niet in de Algemene voorwaarden.

Of je nu betaalt of niet, een afschrift moeten ze so wie so leveren. Dat staat los van elkaar. Als het mij overkwam zou ik het in dit geval gewoon voor laten komen mocht men voet bij stuk houden.
zo, 02/13/2011 - 21:08 Permalink
Spiegeltje

k twijfel of het uberhaupt voor mijn situatie de beste kliniek is

Behoud van eigen tanden (c.q. tandweefsel) staat daar niet voorop. Het cosmetisch resultaat wel, en een hoop patienten zijn het daar van harte mee eens. Daar doen ze in Best overigens niet onduidelijk over heb ik het idee. Gewoon veel kroon- en brugwerk+bijbehorend slijpen.

Hoewel het resultaat vast mooi kan zijn, is dit nou niet bepaald de hogeschool van de tandheelkunde, die veel meer uitgaat van zoveel mogelijk behoud van het eigen tandweefsel. Ook daarmee zijn mooie resultaten te halen.
zo, 02/13/2011 - 21:22 Permalink
vV

daarnaast zijn hun rekeningen zeker mbt d etandtechniek zwaar "'over de top"". Het liefst indiceert men daar naar mijn gevoel ook behandelingen met techniekwerk, waarvan de tarieven in Nl vrij zijn. Daar zit denk ik hun grote winst . Misschien dat men onder druk van de economie inmiddels iets anders rekent, maar toch. heb herhaaldelijk begrotingen en facturen voorbij zien komen waarbij ik dan dacht: doe ik voor de helft..
ma, 02/14/2011 - 08:28 Permalink
true

daarnaast zijn hun rekeningen zeker mbt d etandtechniek zwaar "'over de top"". Het liefst indiceert men daar naar mijn gevoel ook behandelingen met techniekwerk, waarvan de tarieven in Nl vrij zijn. Daar zit denk ik hun grote winst . Misschien dat men onder druk van de economie inmiddels iets anders rekent, maar toch. heb herhaaldelijk begrotingen en facturen voorbij zien komen waarbij ik dan dacht: doe ik voor de helft..

dit jaar zijn de kosten daar.
techniek kosten nood prothese boven : 350 euro
techniek kosten prothese boven : 332 euro
dit zijn alléén de techniek kosten.
vr, 02/25/2011 - 20:00 Permalink