Kaakoperatie en oorpijn

Author:
Subadmiral
Posted:
do, 01/01/2015 - 19:00
Hallo allen,

Heeft iemand ervaring met oorpijn na een kaakoperatie?
27 oktober 2014 heb ik een onderkaakoperatie ondergaan waarbij mijn onderkaak is gekanteld en deels naar voren geschoven.
Nu (c.a. 2 maanden erna) heb ik nog regelmatig last van oorpijn aan mijn rechteroor, met name bij het bewegen en praten. Ook heb ik nog last van pijn aan mijn rechterkaak bij het openen en kauwen. Na het doen van kaakoefeningen is de pijn weer even weg en na een uur komt het weer terug. Dit is alleen maar aan de rechterkant, de linkerkant is weer helemaal de oude. Weet iemand hoelang het kan duren tot de oorpijn verdwijnt en of de pijn in de rechterkaak een spier of gewrichtskwestie is en of kaakfysiotherapie zou kunnen helpen?

Gr,
Ortholimburg

Plaatjes idd, en de kaakkopjes zien er zo op het eerste zicht ook goed uit . Als algemene regel kan je verwachten dat gewrichtsklachten na een BSSO na ongeveer een half jaar weg zijn, maar dit is niet zo bij iedereen. Veel patiënten hebben nadien helemaal geen last en anderen blijven klachten hebben. Komt meer voor bij schroeven dan bij plaatjes. Moeilijk op een forum te beantwoorden. Vraag de kaakchirurg ernaar bij je volgende controle.
vr, 01/02/2015 - 18:24 Permalink
Subadmiral

Dank je voor je reactie! Een halfjaar duurt nog even, dus er is nog wel kans dat het over gaat lijkt me.
Vlak na de operatie zag de assistent van de kaakchirurg dat de rechterkant anders dan normaal was verlopen en maakte meteen een scan, waarop te zien was dat van de kaak tot aan het kaak kopje een zwelling was aan de rechterkant, maar verder geen afwijking o.i.d. Hier zou ik niets aan over moeten houden werd gezegd.

Ik heb dit ook laten weten aan de kaakchirurg en heb eind januari weer een afspraak en dan ga ik het hier nog over hebben. Het is dragelijk maar de oorpijn kan soms behoorlijk scherp zijn.
vr, 01/02/2015 - 18:40 Permalink
karin64

Ik ben een vrouw van 50 jaar en heb 25 jaar geleden een kaakoperatie gehad, zowel bovenkaak (gekanteld) als onderkaak (vooruit geplaatst)
Na de operatie kreeg ik oorpijn (mijn linkerkaakgewricht is hoger dan de rechterkant), maar ook een soort kiespijn, aangezichtspijn.
De jaren erna kreeg ik steeds meer holte-ontstekingen en hoofdpijn-kiespijn-aangezichtspijn-migraine (?).Bij de oorpijn lijkt het soms te "ploppen", net of er water in je oor zit.
Dit is na 25 jaar zijn deze klachten er nog steeds.
Meestal duurt dit 3 dagen (soms elke week, soms om de week, maar iedere maand is het wel een keer raak)
en in de winter is het erger.
Ook mijn kaken en schedel doen dan pijn en ik kan dan bijna niet met mijn hoofd op een kussen liggen.
Volgens mijn tandartsen is er niets op de foto's te zien.
Ik denk zelf dat er een zenuw is geraakt.
Ook denk ik dat door de kaakoperatie de verbindingen naar de holtes verandert zijn, waardoor er chronische ontstekingen zijn.
Volgens een kaakchirurg staan de pezen in mijn kaakgewrichten te strak gespannen en geeft dat de kaakpijn die ik ook nog regelmatig heb als ik veel gepraat heb. Hij zegt; het is net als een sportblessure, je moet ermee leren leven.
Ik heb, samengevat veel klachten overgehouden na de kaakoperatie, ik zou het nu niet meer doen, als ik dit had geweten.
Ik had een overbeet van 14 mm, maar mijn gezicht is er toch niet "mooier" door geworden, ik herkende mezelf niet meer na de kaakoperatie, ook als ik foto's kijk van voor die tijd, zie ik er totaal anders uit.

Mijn advies is: probeer eerst andere opties, voor je aan een kaakoperatie begint, want de gevolgen kunnen behoorlijk naar zijn, ook na 25 jaar dus nog steeds....

succes
ma, 01/05/2015 - 11:13 Permalink