bult en ontsteking tandvlees na apex resectie

Author:
stip07
Posted:
ma, 06/19/2006 - 20:37
6 weken geleden is bij mij een apex resectie gedaan; ik had heel veel napijn, omdat de wond niet goed dichtging. De kaakchirurg heeft 2x gehecht met hechtdraad, dat vanzelf zou oplossen. Nu de wond dicht is, heb ik nog steeds een vuurrode plek op de plaats waar de hechting zat (het geeft een brandend gevoel) én een stukje verderop zit een bult op mijn tandvlees. Het is niet echt pijnlijk, maar ik voel het de hele dag. Moet ik hiermee terug naar de kaakchirurg, gaat het vanzelf over of kan ik ook naar mijn eigen tandarts om ernaar te laten kijken?
Geke

Het kan soms voorkomen dat het hechtdraad wat irriteert als na een week er nog wat in zit. Door het op die plaats met een zachte tandenborstel te gaan poetsen bevorder je de genezing en verdwijnt de hechting sneller. Mochten de klachten dan nog niet verdwijnen kun je natuurlijk contact opnemen met je tandarts of met de kaakchirurg. Dat maakt niet zoveel uit. Over het verdwijnen van de ontsteking kun je nu nog niet zoveel zeggen, dan kan pas na langere tijd. Ik weet niet of die bobbel daar iets mee te maken heeft, ik neem aan dat dat door irritatie van de hechting komt. Wij kunnen het natuurlijk niet zo goed beoordelen als de tandarts of kaakchirurg, dus als je het niet vertrouwt kun je natuurlijk altijd contact met ze opnemen.

Ik hoop dat het zo een beetje duidelijk is, heel veel sterkte ermee en ik hoop dat de bobbel en de irritatie snel verdwenen is.

:smt006 Geke
ma, 06/19/2006 - 22:17 Permalink