gat na hechting

Author:
2wortelpuntbeh…
Posted:
ma, 06/13/2005 - 17:53
afgelopen woensdag ben ik geholpen aan een wortelamputatie (soort van wortelpunt behandeling, voor de derde keer). De eerst twee dagen erna ging het allemaal redelijk, met de pijn was te leven. Tot ineens vrijdagavond de pijn erger werd, zaterdag erger en zondag nog erger. Heb zelfs de het ziekenhuis gebeld, wist niet meer waar ik het zoeken moest van de pijn.
Toen keek ik zondag in mijn mond, en heb het schoongemaakt en wat zag ik, daar waar een hechting had gezeten zit een gat zeker zo groot als dit: o. Toen ik daar op drukte kwam er pus uit. Heb vandaag weer het ziekenhuis gebeld (kaakchirurg), maar ikmoet eerst spoelen met zoutoplossing na elke maaltijd en met chloorhexidine. Ik moet zeggen het gaat nu veel beter, heb lang niet zoveel pijn meer na die zout spoelingen, maar maak me wel zorgen om dat gat wat er zit, gaat dat nog wel dicht, is het normaal?
En ik zag ook dat mijn tandvlees behoorlijk terug getrokken is, en kan daar eigenlijk niet poetsen want dan gaat het nl bloeden. Ga vanavond pas spoelen met die chloorhexidine want het mag maar twee keer per dag. Doe nu steeds met zoutoplossing.
Moet het nog even aankijken of morgen weer gaan bellen? (en dan heb ik het over het gat van de hechting).
carabelli

Na een extractie vormt zich een bloedprop in de alveole, deze bloedprop is een ideale grondstof voor de genezing van het bot, normaliter zal het tandvlees over deze bloedprop heen sluiten en kan onder het tandvlees de genezing van het bot verdergaan.

In jouw geval is de hechting die het tandvlees bij elkaar hield los gegaan, er is een ontsteking (na of voor dat de hechting los ging, dat is verder niet belangrijk) ontstaan met pijn en pusafvloed, door nu te spoelen met een zoutoplossing wordt de troep in de alveole weggespoeld en neemt de ontsteking en daarmee ook de pijn af, nadeel is dat ook de bloedprop ter ziele gaat en dat dus snele genezing niet meer plaats zal vinden. Wat er vervolgens gebeurt is dat van onderuit de alveole langzaam dicht zal groeien, dit neemt neemt een paar weken in beslag (afhankelijk van de grootte van de alveole). Wanneer de alveole gesloten is zal ook het tandvlees zich sluiten en is de wond genezen.

Kortom de genezing duurt wat langer maar dat is normaal en verder niet iets waar je je zorgen over hoeft te maken, kijk het dus gewoon nog even aan hoe het gaat.

Succes :D
di, 06/14/2005 - 13:48 Permalink
2wortelpuntbeh…

Moet ik doorgaan met het spoelen tot het gat dicht is? Wanneer moet ik me wel zorgen gaan maken? Ben zo bang dat het weer mis gaat. Als er nu weer een ontsteking zou ontstaan zou die kroon eruit moeten, en dat heb ik juist willen voorkomen.
di, 06/14/2005 - 16:12 Permalink
carabelli

Er mag geen vuil in het gat achterblijven, dus je zult door moeten gaan met spoelen totdat er geen vuil meer blijft zitten. Hoelang dat is hangt van de snelheid van genezing.

Maar als je je echt zorgen maakt, gewoon afspraak maken en naar laten kijken dan kan de kaakchirurg er naar kijken en je geruststellen.
di, 06/14/2005 - 16:24 Permalink
2wortelpuntbeh…

ik ben dus gedoemd te spoelen tot het gat dicht gaat. Ik denk dat dat nog wel even zal gaan duren, want volgens mij is het wel een diep gat.
Ga morgen de kaakchirurg wel even bellen, hoe of wat.
Bedankt voor je snelle reactie!
di, 06/14/2005 - 16:32 Permalink