Ik ben door mijn tandarts naar een kaakchirurg doorverwezen voor verwijdereren ontsteking wortelpunt (bovenkaak). Heb daar ool al weken pijn van. Echter kaakchirurg gaf aan deze behandeling niet te doen omdat vgls hem twee kiezen dusdanig slecht zijn dat ze niet meer te behandelen zijn. Bij deze kiezen zit ook de ontsteking. De wortelpunten zijn aan het oplossen. Hij adviseert om ze allebei eruit te halen en implantaten te plaatsen. Hij gaf verder aan dat ik een second opinion moest gaan aanvragen. Voor beide kiezen heb ik al wortelkanaal behandelingen gehad en zijn er kronen geplaatst. Ik wil deze dus niet zomaar laten verwijderen maar wil ook van de pijn af. De second opinion moet nog plaatsvinden.
Wie heeft er voor mij advies wat ik nog verder moet/kan gaan doen.
Wie heeft er voor mij advies wat ik nog verder moet/kan gaan doen.
De kaakchirurg raadt u een second opinion niet voor niets aan, het kan zijn dat hij zich bewust is van de ernst van de ingreep (dubbele extractie met implantaten) en u daarom een second opinion adviseert, het kan ook zijn dat hij het vermoeden heeft dat men tandheelkundig verwijtbare steken heeft laten vallen in voorgaande behandelingen.
In het laatste geval (mocht u dat vermoeden hebben) is het ook verstandig om een kopie van het behandel dossier bij uw tandarts op te vragen zodat dit te vergelijken is met wat men bij de second opinion constateert.
Op grond van de second opinion (en evt. behandeldossier) kunt u bezien welke stappen u verder neemt. Het is belangrijk de second opinion voor eventuele behandeling van de pijn te laten plaatsvinden.
Met vriendelijke groet
Dank voor het advies. Heb nog wel twee vraagjes:
1: is het nu de bedoeling dat ik bij een kaakchirurg een second opinion aanvraag (want dat is wat de kaakchirurg mij aangaf) en ook bij een tandarts een second opinion moet gaan aanvragen?
2: Worden deze twee second opinions dan wel allebei vergoed?
Alvast bedankt voor de reactie!
Gaat het om het eerste dan kunt u ook naar de kaakchirurg, gaat het om een meer algemeen karakter, dan is een tandarts misschien meer aangewezen. Overigens zal een goede tandarts ook heus een zinvol advies over wel of geen apexresectie kunnen geven, maar als het enkel en alleen om de pijnlijke kiezen gaat is het natuurlijk een beetje teveel van het goede om een volledige second opinion bij een tandarts te laten doen, dan bent u sneller af door een kort consult bij een kaakchirurg.
Over het algemeen vergoeden de meeste verzekeraars second opinions, maar wat de exacte voorwaarden daarvoor zijn zult u even bij uw verzekeraar moeten informeren.
Met vriendelijke groet