wie weet raad met dit

Author:
Nientje
Posted:
wo, 06/21/2006 - 15:04
in dec 2005 heb ik n apex resectie gehad bij de kaakchirurg. na een week of drie had ik er geen last meer van, nu tot overmaat van ramp, bijna 6 maanden later heb ik ineens op het tandvlees waar het littekentje zit een klein wit puntje. volgens een tandarts die ik gesproken heb is t mogelijk een fisteltje en moet ik terug nd kaakchirug. zou kunnen zijn dat er wat achtergebleven is. ik heb er niet zo heel veel last van maar voel het wel., het is gevoelig ook als ik poets, maar het bloedt niet. wat moet ik nu doen, sta vlak vd vakantie. moet ik wachten of niet.

tevens zoek ik advies van iemand wat betreft tandarts. ik ben vanmorgen vh eerst bij een nieuwe tandarts geweest. ( mijn oude ben ik weggegaan omdat deze dichter bij is o.a.)hij begon direct met 4 foto's te maken en heeft een gebitsreiniging gedaan waar ik niet om gevraagd heb, mag ik even vangen 130 euri. aan de foto's was te zien dat ik 7!!!!! gaatjes zou hebben onder de vullingen in de vorm van tandbederf. wat moet ik hier nu mee. mijn oude tandarts gebeld, die vond het maar een wazig verhaal natuurlijk. ook heb ik boven 2 inlays laten zetten van keramiek. Oh nee, zij hij dat zijn geen inlays dat zijn witte vullingen. nu, ik weet het dus echt niet meer. moet ik voor een second opinion? en bij wie dan? kan ik bij een onafhankelijk iemand terecht ofzo. ik wacht met smart op reacties
peertje

Beste Nijntje,

Ik weet niet waar je woont, maar het is zeker mogelijk een second opinion te halen bij een onafhankelijk tandarts. Bij erg veel twijfel zou je bijvoorbeeld de gemaakte foto's kunnen vragen (als ze rontgen digitaal hebben) is dat heel eenvoudig. En eventueel met een adviserend tandarts van je verzekering te kijken wie de second opinion kan doen. De kosten zijn dan wel voor jezelf, maar het kan wel verhelderend zijn.

Overigens is het reinigen van het gebit niet per se iets waar je om gevraagd moet hebben. kan me voor stellen dat je onder de tandsteen en plaque wilt zien wat daar gebeurt. Dus daar zou ik geen moeite mee hebben als ik jou was.

4 foto's kan nuttig zijnals je leeftijd en de grootte van de vullingen aanleiding geven te twijfelen over hoe het bot en de wortels erbij staan. Charmant zou zijn dat tevoren te melden.

Over die inlays is lastig wat te zeggen. sommig porcelein is op foto's erg gelijk aan composiet. als je tussen het boren en plaatsen enige tijd hebt gewacht danzijn het inlays. Als er meteen na het boren gevuld is zijn het vullingen. Soms kan je een inlay dezelfde zitting plaatsen, maar dan zit er nog steeds een half uurtje wachten tussen (Cerec/Celay).
Dus bij twijfel even informeren,en evntueel de nieuwe tandarts updaten met deze kennis.

About die fistel......kan ook een talgkliertje zijn of een ieniemienie restantje van de ontsteking die nu naar buiten zijn gewerkt.
Van een fistel krijg je op krote termijn, door de mogelijke leegloop zelden of nooit last. zo ja, effe masseren met de vingertop en de druk is weer weg.
Wat wel kan is na de vakanti even de twijfel weg laten nemen als het er nog zit. je kan dan met een guttaperchapoint in de fistel voelen of het doorloopt. Dat is een rubber stiftje wat normaal de binnekant van de wortel afsluit.
Als het dieper gaat maak je een foto en zie je wara d eontsteking vandaan komt (qua richting)

Dus, da' s een hele boel , echter geen reden tot paniek
wo, 06/21/2006 - 15:41 Permalink