Slechte adem/halitose

Author:
Malek84
Posted:
wo, 11/30/2005 - 16:36
Ik lijd al behoorlijke tijd aan slechte adem en weet er intussen ontzettend veel van af. Ik heb namelijk inmiddels alles geprobeerd om er vanaf te komen en werkelijk niets lijkt te helpen.

Ik poets minstens 2x per dag mijn tanden, floss minstens 1 keer per dag en ook tongschrapen doe ik op z'n minst 2 maal per dag. 'S ochtends eet ik gewoon goed en ook gedurende de dag eet ik vaak een boterham om de laag een beetje van m'n tong te schuwen. Verder draag ik heel de dag een flesje water bij me.

Ik heb inmiddels Halita spray en 10-Quist geprobeerd maar werkelijk niets lijkt te helpen. Ik heb heel erg het gevoel dat de geur van achterin mijn keel komt maar weet dat niet zeker.

Ik durf hier met niemand over te praten, maar moet ook eerlijk zijn dat ik nog nooit door iemand op mijn adem ben gewezen. Ik ben er echter van overtuigd dat dat komt doordat ik altijd naar beneden of opzij praat, en niet door een vorm van Halitofobie. Als ik de achterkant van mijn hand lik komt er een vieze geur vanaf, maar ook als ik een kommetje van mijn handen maak en daar in adem, ruik ik vaak een vieze lucht, ookal wordt vaak gezegd dat dat niet kan.

Producten als kaas en pure chocola verergeren de smaak in mijn mond heel erg en deze mijd ik dus ook.

Ik begin echt hopeloos te worden en heb geen idee wat ik nog kan doen! Zou iemand mij alsjeblieft erop kunnen wijzen waar het nog aan zou kunnen liggen?

Bijvoorbaat dank!
Malek84

Ik ga binnenkort naar de tandarts maar durf er eigenlijk niet zo goed over te praten als ik niet zeker weet dat er wat te zien/doen is. Het lijkt me namelijk heel erg om dit alles te vertellen om vervolgens zonder aktie naar huis gestuurd te worden.
do, 12/01/2005 - 10:50 Permalink
Lieneke

he wat vervelend he! Vooral sociaal gezien is dit een probleem. Maar je hoeft je tegenover de tandarts echt niet te schamen! We krijgen dagelijks mensen in de stoel die hier last van hebben!

Heb je er al eens aan gedacht dat het probleem misschien niet in de mondholte te vinden is? Misschien is er een probleem in je keel of neus en daar de geur vandaan komt.

Vraag eens aan de tandarts of hij je wil doorsturen naar de KNO-arts...
do, 12/01/2005 - 12:23 Permalink
Malek84

Bedankt voor de reacties. Ik ben al een keer bij de KNO arts geweest ivm met voorhoofdsholte ontsteking en heb toen ook naar mijn slechte adem gevraagd maar hij zei dat hij op de scna niks kon zien.

Volgende week moet ik dus naar de tandarts maar ik weet niet zeker wat ik moet doen. Normaal gesproken poets ik vantevoren heel goed mijn tanden, maar dan ruik je niks en zal je dus al snel denken dat er niks aan de hand is en dan sta ik dus weer na 5 minuten met lege handen buiten.

Ik heb hier en daar gelezen dat bijvoorbeeld fotos maken voor een ontstoken kies of een professionele (ultrasone?) schoonmaakbeurt een optie kunnen zijn, maar moet ik daar dan om vragen?
do, 12/01/2005 - 12:54 Permalink
carabelli

Misschien is het mogelijk om je te laten verwijzen naar een meer hierin gespecialiseerde tandarts. 90% van de slechte adem klachten is te wijten aan een oorzaak in de mond, de overige 10 % heeft een andere oorzaak, het is dus wel zaak om gericht te behandelen en de oorzaak te achterhalen.

De kliniek voor parodontologie in amsterdam bijv.heeft zich o.a. toegelegd op de diagnostiek en behandeling van halitose en hier ook speciale diagnose-apparatuur voor. (Dat ik deze kliniek noem is niet bedoeld als reclame, maar de halitose specialisatie van tandarts Winkel is m.i. onomstreden.). Dus mocht je er met je tandarts niet uit komen kun je verwijzing overwegen.

Met vriendelijk groet
do, 12/01/2005 - 13:10 Permalink